\"Naše společnost se dostala na úroveň roku 2011 a smazala dvěstěmilionový propad, včetně spotřební daně, který zaznamenala při prohibici,\" uvedl Kadlec. Firma Granette & Starorežná se už předloni zotavila z dozvuků metanolové aféry. V roce 2013 její tržby vzrostly o 11 procent po předchozím poklesu v roce 2012, kdy se snížily o desetinu.
Tuzemský trh s lihovinami se loni podle Kadlece stabilizoval, přičemž klesl prodej v gastronomickém sektoru a naopak se zvýšil odbyt prostřednictvím obchodních řetězců. Likérka Granette & Starorežná zvýšila především prodej vodek a tuzemáku, což Kadlec částečně přisoudil i tomu, že se podařilo potlačit nelegální výrobce alkoholu. Tržbám prostějovské likérky loni pomohly také novinky, jako jsou například ochucené vaječné likéry nebo produktová řada Hanácká.
V letošním roce by tuzemský trh lihovin podle Kadlece neměl růst. \"Soudím, že rok 2015 bude rokem pokračujícího snižování ziskovosti, a to primárně kvůli extrémnímu tlaku obchodních řetězců na výrobce a zvyšováním podílu prodeje zboží v akcích. I přesto letos očekávám růst společnosti, hlavně díky zavedeným inovacím v minulém roce,\" podotkl.
Více než desetinu produkce firma vyváží do dvou desítek zemí, přičemž polovina exportu připadá na Slovensko. Nyní chce likérka výrazně zvýšit vývoz do Chile a celé Jižní Ameriky, kde roste poptávka po jejích likérech. Vedení společnosti Granette & Starorežná má v hledáčku i Čínu.
Společnost Granette & Starorežná Distilleries vznikla v roce 2011 sloučením společností Granette a Starorežná Prostějov. Roční produkce firmy činí zhruba 120.000 hektolitrů alkoholických nápojů. Do jejího výrobního portfolia patří více než stovka produktů, například Stará myslivecká, Starorežná či Hanácká vodka. V roce 2012 firma dokončila přesun výroby likérů z Ústí nad Labem do Prostějova.