Do Číny začne likérka po bylinných likérech a vodce vyvážet také svou slivovici a hruškovici Williams. Vedení společnosti očekává velký úspěch zejména od slivovice. \"Destilát ze švestek může být pro Číňany atraktivní, protože švestkové produkty znají a mají je sami v oblibě,\" podotkl Déva. Likérka chystá pro čínský trh také Absint s 88 procenty alkoholu.
V Rusku jdou tradičně na odbyt nejvíce slivovice, hruškovice a meruňkovice. Likérka do této země zvýšila export o 51 procent, stejným tempem rostl i v minulých letech. Nově se do Ruska bude vyvážet také slivovice s medem Bohemia Honey.
Výkyv rublu zatím likérka nepocítila, ale dopady očekává. \"Inflační následky devalvace rublu se již výrazně projevily nárůstem inflace, a bohužel se týká především potravin. Zdražení veškerých dovozů bude komplikovat ekonomickou situaci jak firem, tak domácností, v našem konkrétním případě tedy konzumentů. Devalvační následky se budeme snažit do určité míry kompenzovat cenovou politikou naší i našeho obchodního partnera a zákaznické preference se budeme snažit ovlivňovat novými formami marketingu a podpory prodeje,\" uvedl Déva.
Firma exportuje své produkty do světa 80 let, nyní vyváží do 30 zemí. Kompletní loňské hospodářské výsledky ještě nezveřejnila. Na českém trhu se loni tržby zvýšily o sedm procent. V pololetí likérka utržila 200 milionů korun bez spotřební daně a DPH, což bylo o sedm procent více než o rok dřív. Předloni likérka hospodařila se ziskem 10,3 milionu korun po zdanění a s tržbami 426 milionů korun. V roce 2012 se dostala do devatenáctimilionové ztráty kvůli metanolové aféře a prohibici.