Dow Jonesův index v závěru obchodování klesl o 0,35 procenta na 17.822,91 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,34 procenta na 2055,46 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite odepsal 0,43 procenta na 4744,40 bodu.
Celý týden ale pro Wall Street skončil relativně slušně. Dow Jones připsal 3,8 procenta, nejvíce od ledna 2013, a S&P 500 vzrostl zhruba o tři procenta, napsala agentura Reuters.
Počet pracovních míst v USA vzrostl v lednu solidním tempem a v předešlých dvou měsících navíc vzniklo mnohem více příležitostí, než statistici předtím odhadovali, oznámila dnes americká vláda.
Zpráva srazila akcie poskytovatelů veřejných služeb, které jako celek zaznamenaly největší celodenní pokles od srpna 2011. Wall Street zasáhly i zprávy týkající se Řecka, jehož nová levicová vláda by podle dnešních vyjádření šéfa Euroskupiny měla příští týden přijít s návrhy ohledně prodloužení záchranného programu. Ten ve své současné podobě požaduje po Řecku další úsporné reformy výměnou za peníze od věřitelů.
Americký dolar dnes na devizových trzích zpevnil k hlavním zahraničním měnám. Případné zvýšení sazeb ze strany Fedu by totiž pravděpodobně vedlo k přílivu investic do Spojených států a podpořilo kurz dolaru.
Euro k dolaru ztratilo zhruba 1,38 procenta na 1,13220 USD. Za celý týden ale euro mírně stouplo a zaznamenalo druhý týdenní vzestup v řadě. Zčásti jej podpořily spekulace, že švýcarská centrální banka provádí nákupy jednotné evropské měny. Dolar vůči japonskému jenu dnes přidával 1,13 procenta na 118,84 JPY. Dolarový index, který zaznamenává výkon dolaru ke koši šesti měn, přidal 1,15 procenta.