\"Z mého pohledu je to úspěšné řešení insolvence v režii věřitelů, samozřejmě pod dohledem a se souhlasem soudu. Dnes už si málokdo uvědomuje, jak byl celý proces komplikovaný, složitý a s nejistým koncem,\" prohlásil Richard Benýšek, který z pozice předsedy představenstva Bestsportu reorganizaci řídil.
Podle něj byla O2 arena před třemi lety pod velkým tlakem, ale podařilo se jí nasmlouvat i v kritickém období atraktivní akce a udržet velmi solidní návštěvnost. \"Zvolený způsob reorganizace byl logickým a podle mě správným řešením insolvence s většinovou vůlí věřitelů,\" dodal Benýšek. Podle něj šlo o lepší řešení, než kdyby společnost včetně O2 areny spadla do konkurzu. \"Nejistota další existence O2 areny by byla velká,\" uvedl Benýšek.
V souladu s plánem reorganizace Bestsportu, který v roce 2012 předložila společnost PPF Healthcare, ovládli vysočanskou halu věřitelé firmy Bestsport akciová společnost. Celý podnik včetně budovy se přesunul do nově vytvořené společnosti Bestsport Arena. Ta navýšila základní jmění a akcie byly přiděleny v první řadě zajištěnému věřiteli, tedy správci dluhopisů The Bank of New York Mellon, a poté i ostatním nezajištěným věřitelům, poměrně k výši pohledávek. Druhá nově vzniklá firma Bestsport Services nese břemena původního podniku. I v ní nezajištění věřitelé získali podíly poměrně svým pohledávkám.
Majoritním vlastníkem společnosti Bestsport Arena je nyní skupina PPF miliardáře Petra Kellnera. Získala ji na konci roku 2013 v rámci rozdělení majetku se skupinou KKCG po zkrachovalé loterijní firmě Sazka.
Společnosti Bestsport Arena, jejímž hlavním majetkem je libeňská multifunkční O2 arena, předloni klesl provozní zisk na 70 milionů korun ze 100 milionů korun v roce 2012, tržby zůstaly stejné na zhruba 400 milionech korun. Kvůli letošnímu mistrovství Evropy v atletice a mistrovství světa v hokeji firma investovala desítky milionů korun do rekonstrukce vnitřního vybavení a technologií.
Stavba haly trvající od října 2002 do března 2004 stála sedm miliard korun, prodražilo ji nevýhodné úvěrové financování. Kvůli závazkům spojeným se stavbou arény zkrachovala také společnost Sazka, která ručila za úvěry a dluhopisy. Znalecký posudek vypracovaný společností Ernst & Young před pár lety odhadl cenu víceúčelové haly na 1,57 miliardy korun.