Analytici v anketě agentury Reuters očekávali růst zisku na 5,31 miliardy USD. AB InBev vyrábí značky jako Budweiser, Stella Artois, Brahma a Corona.
Tržby skupiny ve čtvrtletí stouply o 7,6 procenta, celkový objem prodeje však stagnoval. V případě prodeje piva se zvýšil o 0,2 procenta, u dalších nápojů naopak o 1,8 procenta klesl.
AB InBev bojuje s oslabením v Evropě a Číně a stále se mu nedaří zastavit pokles v USA, kde pivo ztrácí podíl na trhu na úkor lihovin. Podle průzkumné společnosti Sanford C. Bernstein se v USA poptávka po pivu snižuje už 15 let a v posledních letech se propad ještě zhoršil. AB InBev se snaží pokles zbrzdit nabídkou ochucených piv a ciderů, a přilákat tak spotřebitele, kteří se tradičním pivům vyhýbají.
Za loňský rok vyplatí pivovar dividendu tři eura (82 Kč) na akcii, za rok 2013 dividenda činila 2,05 eura. Analytici v průměru čekali dividendu 2,92 eura. Pivovar také v letošním roce odkoupí vlastní akcie za jednu miliardu dolarů. Velkou část z toho chce použít na program zaměstnaných akcií.
AB InBev očekává v letošním roce další růst v Mexiku, které je čtvrtým největším trhem piva na světě, a návrat k růstu v Číně. V Brazílii, druhém největším trhu, kde má pivovar asi dvoutřetinový podíl, by se tržby měly zvýšit o pět až devět procent, hlavně díky prémiovým značkám.
Skupina Anheuser-Busch InBev vznikla v roce 2008, kdy InBev převzal za 52 miliard dolarů amerického konkurenta Anheuser-Busch. Ve svém portfoliu má asi 200 značek z celého světa. Od Anheuseru zdědil AB InBev řadu dlouhodobých právních sporů s českobudějovickým Budvarem o značku Budweiser a její různé obměny.