ECB v roce 2011 v jednom ze svých dokumentů uvedla, že firmy, které vypořádávají a garantují obchodní transakce mezi dvěma protistranami v hodnotě miliard eur, by měly být v eurozóně, aby mohla v případě potíží snadněji zasáhnout. V Londýně sídlí přední evropské clearingové instituce jako LCH. Clearnet a ICE Clear Europe.
Banka požadavek na sídlo clearingových institucí nikdy nevynucovala. Británie ale její postoj preventivně napadla u soudu, s tím, že odporuje principu jednotného trhu v EU.
Soud EU rozhodl, že banka nemá od Evropské unie svěřeny pravomoci, které by jí umožňovaly něco takového nařizovat. \"ECB postrádá kompetence potřebné k regulaci aktivity clearingových systémů a její pravomoci se omezují pouze na platební systémy,\" uvedl soud se sídlem v Lucembursku podle britské BBC.
Britský ministr financí George Osborne k verdiktu uvedl, že jde o \"velké vítězství pro Británii a velké vítězství pro všechny, kdo chtějí, aby evropská ekonomika byla otevřená a úspěšná\". ECB se podle agentury Reuters k rozhodnutí nevyjádřila.