Nejlepší investice je do bydlení!

09.03.2015 | , ČMSS
Komerční sdělení


perex-img Zdroj: Finance.cz

Přestože ekonomickou krizi jsme přečkali bez újmy na úsporách, na životní úrovni se začíná odrážet. Zvýšila se nezaměstnanost i náklady na život.

Ale úroveň průměrné mzdy víceméně stagnuje. Tři čtvrtiny aktivní populace proto více šetří a přemýšlí o nejlepších možnostech finančního zabezpečení. I když stále platí, že základní finanční polštář bychom si měli vytvářet pravidelným spořením na státem dotované či podporované produkty, kterými jsou stavební spoření, penzijní připojištění, doplňkové penzijní spoření a investiční životní pojištění, je třeba hledat i jiné cesty. Ještě před pár lety jimi byly spořicí účty. Jenže v době, kdy se jejich úročení pohybuje kolem půl procenta, ztratily na své zajímavosti. Jakou tedy máme jinou možnost? Ekonomové se shodují, že jí je investice do bydlení. A to nejen ve formě tzv. investičních bytů, ale i v podobě zvelebení nemovitosti, ve které žijeme. 

obrazky_1000000_100x100 „Když jsme se před pěti lety vzali, zdědili jsme byt po babičce. Věděli jsme, že je příliš  malý, abychom v něm mohli vychovávat naše dvě děti, a že se budeme muset časem  přestěhovat. Zvažovali jsme proto, zda do jeho rekonstrukce investovat nebo ne,“  vypráví manželé Petr a Žaneta Růžičkovi z Prahy. Nakonec se rozhodli pro  rekonstrukci. „Aby se nám v bytě dobře žilo. Také jsme chtěli, aby nám výměna oken a  kotle přinesly co největší energetické úspory.“ Rekonstrukce se Růžičkovým vyplatila nejen ve formě úspor za energie, ale také ve zvýšení ceny nemovitosti, což ocenili v lednu letošního roku, kdy se rozhodli se svými dvěma dětmi přestěhovat do většího bytu. „Když jsme si brali úvěr od ČMSS, kde jsme oba měli stavební spoření, tak jsme to samozřejmě dlouho zvažovali, ale dnes víme, že jsme udělali dobře,“ říká Petr Růžička

Po cenovém propadu bytů v posledních letech se totiž v posledních měsících zvedá cena malometrážních bytů. Právě do této kategorie byt Růžičkových spadá. A díky modernizaci se jeho cena ještě zvýšila. Nový byt tak mohli pořídit s minimálním vkladem.  

Podobně uvažuje většina Čechů. Bydlení jako vhodnou investici do budoucna totiž považuje 76 % z nich. Nejčastěji investice do modernizace svého bydlení směřují do zateplení,  rekonstrukce bytového jádra, výměny oken a rekonstrukce kuchyně. Podle nedávných průzkumů pak dokonce 63 % obyvatel rekonstrukci zvažuje a je připraveno využít k tomu úvěr. Polovina z nich má v tomto ohledu, podobně jako Růžičkovi, největší důvěru v úvěry ze stavebního spoření. 

Nejzajímavější úvěr na rekonstrukci v současné době nabízí Českomoravská stavební spořitelna. Jeho prostřednictvím je možné dosáhnout až na 500 tisíc korun bez zajištění, a to  s neměnnou roční úrokovou sazbou od 4,4 % p.a. Mezi další výhody patří nejen snadná dosažitelnost úvěru, ale také skutečnost, že o zaplacené úroky z úvěru si můžete snížit základ daně z příjmu.

Komu a na co se hodí úvěry na rekonstrukci? 

Většina lidí využívá úvěry na novou kuchyň, koupelnu či okna, dveře, podlahy, střechu, fasády a okapy. Mezi časté patří i zateplení a další opatření k dosažení energetických úspor.

Klienti ČMSS mohou na rekonstrukci bydlení využít úvěr ze stavebního spoření nebo překlenovací úvěr. Pro zcela nové zájemce je řešením překlenovací úvěr, k jehož poskytnutí je nutné uzavřít smlouvu o stavebním spoření, navíc není nutné mít nic naspořeno. 

Výhodami úvěru od ČMSS jsou: 

Možnost získat až 500 000 Kč bez zajištění.
Neměnná roční úroková sazba.
Snadné a rychlé vyřízení.
Zaplacené úroky z úvěru můžete snížit základ daně z příjmu.
Rizikové životní pojištění nesplacené části úvěru - bez poplatku a nutnosti lékařské prohlídky.

Seznam poradců s jejich přesnou lokací nalezne klient na stránkách www.cmss.cz.


Autor článku

Reklamní sdělení  

Články ze sekce: Komerční sdělení