Zdroj s výkonem 47 megawattů má pohánět turbína, která bude spalovat buď zemní plyn, nebo bioetanol. Elektrárna provozovaná jako nekomerční energetický zdroj pro potřeby krizového řízení v případě výpadku dodávky elektrické energie z přenosové soustavy ČR do distribuční soustavy na území Prahy má být schopna takzvaného \"startu ze tmy\". Očekává se tak, že v provozu bude pouze 400 hodin za rok, maximálně sto dní v roce.
V areálu rozvodny Třeboradice na místě stávající trafostanice kromě budovy s turbínou a 30metrovým komínem vyrostou také například kompresorová stanice zemního plynu, skladovací a servisní hala či nádrž na bioetanol. Nejbližší zástavba je zhruba 600 metrů daleko.
Nesouhlas se záměrem vyjádřily městské části Praha-Březiněves a Praha-Čakovice. \"MČ Čakovice se domnívá, že takový významný záměr by měl tak významný investor předem projednat, případně prodiskutovat či vyvrátit obavy městské části. Městskou část ve věci tohoto záměru nikdo žádným způsobem v posledních letech nekontaktoval,\" napsaly Čakovice ve vyjádření k záměru. Proti se vyjádřili i někteří místní lidé. Komplexní posouzení dopadů výstavby elektrárny požadují i Hovorčovice.
Naopak pražský magistrát, Středočeský kraj a radnice Prahy 18 se záměrem problém nemají. Magistrátní odbor bezpečnosti a krizového řízení dokonce upozornil, že nutnost vybudování tohoto záložního zdroje elektrické energie vyplynula z vyhodnocení cvičení Blackout, které se uskutečnilo loni na konci února.
Pražská energetika (PRE) původně chtěla podobnou elektrárnu stavět na severu v blízkosti Čimického háje. Proti záměru ale protestovali místní obyvatelé a výstavbu odmítlo i tehdejší vedení Prahy 8. I záměr záložního zdroje u Třeboradic loni společnost přepracovala.