\"Jednání mezi třemi věřitelskými institucemi (MMF, Evropskou komisí a Evropskou centrální bankou) a řeckou vládou získala v několika posledních dnech na dynamice. Je to příznivý vývoj a dává nám to důvod k nadějím,\" řekl Thomsen. Dodal ale, že rozhovory \"mají daleko do cíle\" a k jejich včasnému dokončení bude zapotřebí ještě řada takových impulzů.
Místopředseda řecké vlády Jannis Dragasakis v nedělním řeckém tisku řekl, že Řecko usiluje o dohodu o svém reformním plánu s mezinárodními věřiteli, neustoupí ale z hranic, které si jeho vláda stanovila jako nepřekročitelné. Dragasakis nevyloučil uspořádání referenda nebo předčasných voleb v případě, že rozhovory skončí ve slepé uličce.
Jednání se vedou o hospodářských reformách, které jsou podmínkou pro uvolnění zbývajících peněz z druhého záchranného balíku. Podle některých činitelů EU zatím není příliš nadějí na to, že by se dohody dosáhlo do pátku 24. dubna, kdy se v Rize koná klíčové setkání ministrů financí eurozóny. Vláda v Aténách by tak v příštích týdnech mohla stát před rozhodnutím, zda z peněz, které má k dispozici, zaplatí důchody a mzdy státním zaměstnancům, nebo dlužnou splátku MMF.
Thomsen uvedl, že řecká vláda by s penězi mohla vydržet možná až do června. \"Zátěž splátek, které Řecko čekají, je ale hodně velká,\" dodal.