Evropská komise podle Lázára kabinet premiéra Viktora Orbána oficiálně informovala, že agentura Euratom, která v rámci Evropské unie schvaluje dodávky jaderného paliva, dala souhlas k maďarsko-ruské dohodě. Tento souhlas tak odstraňuje všechny překážky pro plánovanou dostavbu elektrárny Paks, dodal Lázár.
Budapešť v březnu potvrdila, že měla kvůli dohodě s Moskvou určité potíže v Bruselu. Lázár tehdy uvedl, že Euratom a Evropská unie část projektu schvaluje a část je sporná. Euratom prý chtěl, aby palivo do elektrárny mohli poskytovat i jiní dodavatelé, ne jen Rusko.
Financial Times 12. března s odvoláním na nejmenované zdroje v Bruselu napsal, že Evropská komise předchozí týden kontrakt v hodnotě 12 miliard eur (asi 330 miliard Kč) s Rosatomem zablokovala. To komise ale vzápětí popřela, potvrdila jen výhrady Euratomu.
Lázár už koncem března informoval, že se Euratom s Budapeští dohodl na tom, že Rusko bude výhradním dodavatelem paliva po deset let místo dvaceti let původně dojednaných Maďary a Rusy.
Maďarsko loni v prosinci uzavřelo s Rosatomem kontrakt na postavení a údržbu dvou nových reaktorů o výkonu 1200 megawattů jediné maďarské jaderné elektrárny v Paksi, zhruba 1100 kilometrů jižně od Budapešti. Dostavbu má z 80 procent financovat Moskva. Kritici poukazují na to, že dohoda ještě zvýší už tak silnou energetickou závislost Maďarska na Rusku. Letos v únoru kontrakt posvětil maďarský parlament.