Dow Jonesův index, jenž zahrnuje akcie třiceti předních podniků, stoupl o 1,06 procenta na 18.252,24 bodu. Širší index S&P 500 přidal 1,08 procenta na 2121,1 bodu, a překonal tak dosavadní rekordní závěrečnou hodnotu z 24. dubna. Index technologického trhu Nasdaq Composite zakončil obchodování na 5050,80 bodu s přírůstkem 1,39 procenta a zažil nejlepší den od letošního ledna.
Americký dolar vůči koši šesti hlavních světových měn sestoupil ve čtvrtek na nejnižší úroveň od ledna. To je dobrá zpráva pro americké firmy, které významnou část tržeb generují v zahraničí, neboť to zvyšuje hodnotu těchto tržeb při převodu zpět na americký dolar.
Americké ministerstvo práce ve čtvrtek oznámilo, že počet nových žádostí o příspěvek v nezaměstnanosti minulý týden nepatrně klesl a sestoupil na téměř patnáctileté minimum. Zpráva podle agentury Reuters příliš nezměnila názor na trzích, které se všeobecně domnívají, že americká centrální banka zvýší úrokové sazby nejdříve v letošním druhém pololetí.
Posílilo všech deset sektorů, které jsou součástí indexu S&P 500. Růstu vévodil sektor technologií s přírůstkem 1,7 procenta. Akcie firmy Apple přidaly přes 2,3 procenta a kromě indexu S&P 500 táhly vzhůru také index Nasdaq Composite.
Euro vůči dolaru se na devizových trzích vyhouplo během čtvrtka až na zhruba tříměsíční maximum 1,1445 USD. Část zisku později odevzdalo a před koncem obchodování na Wall Street přidávalo 0,35 procenta. Skoro 0,2 procenta ztrácel dolarový index, který v období od počátku loňského května do poloviny letošního března připsal více než 26 procent, převážně kvůli předpokládanému zvýšení sazeb v USA.