Firma ve čtvrtletí končícím 30. dubna vydělala bez započítání mimořádných položek 87 centů na akcii. Analytici přitom podle průzkumu agentury Reuters odhadovali zisk na akcii pouze na 85 centů. Cena akcií společnosti po zveřejnění výsledků stoupla o dvě procenta.
Hewlett-Packard dnes rovněž oznámil, že prodá většinový podíl v čínské divizi zaměřené na servery, zálohování dat a technologické služby za zhruba 2,3 miliardy dolarů. Vznikne tak společný podnik s názvem H3C, ve kterém bude 51 procent akcií vlastnit čínská státní firma Tsinghua Holdings. H3C bude mít zhruba 8000 zaměstnanců a roční tržby přes tři miliardy dolarů.
Hewlett-Packard uvedl, že vytvoření společného podniku mu umožní lépe poskytovat služby čínským zákazníkům. Čínská vláda v poslední době vyjadřuje obavy z kybernetické špionáže a podporuje využívání služeb domácích technologických podniků na úkor zahraniční konkurence, upozorňuje agentura AP.
Hewlett Packard nyní prochází rozsáhlou restrukturalizací, protože se připravuje na plánované rozdělení do dvou samostatných společností, které se má uskutečni do 31. října. Firma hodlá tímto způsobem oddělit divizi osobních počítačů a tiskáren od technologických služeb.
Hewlett Packard byl v minulosti největším výrobcem počítačů na světě, na tomto postu ho však vystřídala čínská společnost Lenovo. Ta dnes oznámila, že její čistý zisk v uplynulém fiskálním roce stoupl o jedno procento na 829 milionů dolarů. Růst zisku byl nejpomalejší za pět let a zaostal za očekáváním, zejména kvůli nákladům na dokončení dvou velkých akvizic. Tržby společnosti však stouply o 20 procent na 46,3 miliardy dolarů.
Firma Lenovo v říjnu dokončila převzetí divize serverů IBM za 2,1 miliardy dolarů a akvizici Motoroly za 2,9 miliardy dolarů. Společnost také expandovala do oblasti firemních počítačů a chytrých telefonů, neboť v dlouhodobém výhledu očekává pokles prodeje osobních počítačů.