EOP dodávají teplo do Hradce Králové, Pardubic a Chrudimi, přičemž v Pardubicích a Chrudimi lokální rozvodné sítě už od 90. let vlastní. Pokud by EOP koupily i hradecké Tepelné hospodářství, dostaly by pod svou kontrolu celou teplárenskou soustavu.
\"Nabídka odpovídá naší dlouhodobé strategii, kterou je přímá distribuce tepelné energie koncovým odběratelům, stejně tak, jako je tomu v Pardubicích nebo Chrudimi,\" uvedl na dotaz ČTK mluvčí EOP Martin Sýkora. Blíže společnost svou nabídku nekomentovala. EOP patří Energetickému a průmyslovému holdingu, který vlastní podnikatel Daniel Křetínský s Patrikem Tkáčem a finanční skupinou J&T.
Nyní EOP dodávají teplo primárním horkovodem Tepelnému hospodářství, které jej pak prodává koncovým zákazníkům a má i vlastní cenovou politiku. Tepelné hospodářství ve městě zásobuje teplem asi 24.000 domácností.
Začátkem loňského roku Tepelné hospodářství vedlo s EOP spory o cenu dodávaného tepla. Hradecká firma se zdražením tepla od EOP o 8,45 procenta nesouhlasila a ve věci stanovení cen a údajného zneužití dominantního postavení dala na EOP podněty na Energetický regulační úřad (ERÚ) a na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). EOP obvinění odmítly a označily je za účelové a absurdní. Loni v červnu firmy uzavřely smír.