Počet domácností s finančním jměním přes milion dolarů se v loňském roce zvýšil na 17 milionů z 15 milionů v předchozím roce. Studie tak podle agentury DPA ukazuje, že v rukou nejbohatších lidí se koncentruje čím dál více majetku.
Nejbohatším světovým regionem loni podle studie zůstala Severní Amerika, kde hodnota soukromého finančního majetku dosáhla 51 bilionů dolarů. Evropa si však nedokázala udržet druhou příčku, na které ji poprvé vystřídala oblast Asie a Tichomoří bez zahrnutí Japonska. Tato oblast by se navíc podle prognóz BCG měla v již v příštím roce dostat na první místo před USA.
Domácnosti s finančním jměním přes milion dolarů loni vlastnily 41 procent celkového soukromého finančního majetku, v roce 2019 by to podle BCG mohlo být již 46 procent. Největší počet takovýchto domácností byl v loňském roce nadále ve Spojených státech, a to zhruba sedm milionů. Druhé místo obsadila Čína se čtyřmi miliony.
BCG již dříve uvedla, že finanční jmění českých domácností rostlo v předchozích pěti letech v průměru o šest procent ročně a loni dosáhlo 194 miliard dolarů (téměř pět bilionů Kč). Mezi dolarové milionáře BCG řadí zhruba 10.000 českých domácností.