Pod Budapesti Erömü spadají plynové teplárny Kelenföld, Újpest a Kispest, které produkují také elektřinu. Pro výrobu elektřiny mají dohromady výkon přesahující 400 megawattů a pro produkci tepla mají instalovanou kapacitu zhruba 1180 megawattů. Na výrobě elektřiny v Maďarsku se podílejí zhruba třemi procenty.
Souhlas s transakcí, aby platila, musí vedle maďarského antimonopolního úřadu vyslovit podle serveru také francouzské ministerstvo hospodářství.
EP Energy je největším dodavatelem tepla v Česku a současně druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Vedle českého trhu dosud působil na Slovensku a v Německu. Firma spravuje energetické aktivity Energetického a průmyslového holdingu (EPH), kterou Křetínský vlastní spolu s podnikatelem Patrikem Tkáčem a finanční skupinou J&T.
EPH letos v lednu koupil v Itálii šest plynových a jednu tepelnou elektrárnu s celkovým výkonem 4500 megawattů. Ve stejné době holding dokončil převzetí společnosti vlastnící černouhelnou elektrárnu Eggborough ve Velké Británii. EPH nyní zahrnuje čtyři desítky podniků z Česka, Slovenska, Německa a Polska, které působí v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla, distribuci tepla a obchodu s elektřinou a plynem.