\"Už nějaký čas se o tom na trhu mluví, teď se to ale začíná realizovat. Nákup takové firmy dává smysl zejména zahraničním investičním fondům, ale také hráčům z oboru, třeba z Německa,\" řekl iDnesu nejmenovaný investiční bankéř. Prodejní cena by se podle odhadů z trhu mohla pohybovat od 500 až do 800 milionů korun.
Některé zdroje také hovoří o tom, že kolem Invie krouží obří americký investiční fond TA Associates, který má ve svém rozsáhlém portfoliu řadu internetových projektů. Ani jeho zástupci na otázky redakce ohledně potenciálního zájmu o Invii nereagovali.
Invia.cz je cestovní agentura, přes kterou prodávají své zájezdy prakticky všechny tuzemské cestovní kanceláře. Za rok 2014 firma dosáhla obratu 3,4 miliardy korun. Suma představuje hodnotu všech prodaných zájezdů, většinu z této sumy ale Invia jen přeposílá dál CK. Firmě z toho zůstávají procenta ve formě provizí. V roce 2013 to podle zatím poslední zveřejněné výroční zprávy dělalo přes 300 milionů korun. Čistý zisk byl v témže roce přes 39 milionů korun.
Invii od roku 2008 ovládá polský investiční fond MCI. Ten dnes vlastní ve firmě přes 80 procent akcií. Významnější podíl si nadále drží také jeden ze zakladatelů projektu MojeDovolená.cz, na jehož základech Invia později vyrostla, a její současný šéf Michal Drozd. Invia kromě Česka působí také na Slovensku, v Maďarsku a v Polsku. Od svého vzniku v roce 2002 odbavila již přes milion klientů a kromě internetového obchodu má dnes také sto kamenných poboček po celém Česku.