Očištěný provozní zisk se snížil o 30,7 procenta na 22,4 miliardy NOK, překonal však odhady analytiků, kteří v anketě agentury Thomson Reuters v průměru čekali 19,5 miliardy NOK. Firma se rozhodla vyplatit čtvrtletní dividendu 1,8 koruny, jak se čekalo.
Statoil začal čtvrtletní dividendu vyplácet teprve na začátku letošního roku a řada investorů má pochybnosti, zda bude firma ve výplatě za současných nízkých cen pokračovat. Management uvedl, že pokud má firma i nadále generovat hotovost na výplatu dividend, měla by cena ropy v letech 2016, 2017 a 2018 činit 100, 80 a 60 dolarů za barel.
Šéf podniku Eldar Saetre řekl, že Statoil má díky úsporným opatřením a plánům na odprodej části majetku dostatečnou flexibilitu na to, aby investorům dál platil, i když budou ceny ropy nižší. \"Je jasné, že do té doby (do roku 2018) volná hotovost z běžné činnosti investice a dividendy nepokryje, pokud bude (ropa) za 60 dolarů,\" řekl.
Statoil dodal, že navzdory prodeji části majetku těžba ve čtvrtletí stoupla o čtyři procenta. Statoilu se však nepodařilo vymanit ze ztrát zahraniční operace. Statoil těží ropu a plyn v desítkách zemí od Kanady po Afriku.
V prvním čtvrtletí firma překvapivě vykázala ztrátu kvůli odpisům těžby z břidlic v USA. Statoil proto snížil program kapitálových výdajů na 17,5 miliardy USD (427,5 miliardy Kč) z 18 miliard USD.