Firma není v segmentu rychlého občerstvení nováčkem, protože po akvizici značek UGO a Mangaloo v minulých letech je s 57 bary největším provozovatelem barů s čerstvými ovocnými a zeleninovými šťávami ve střední Evropě.
\"Naše značka UGO nás hodně naučila o zdravějších nápojích i o provozování sítě s rychlým občerstvením pro náročnější zákazníky a konečně, jsme si vědomi, že pokud chceme růst, musíme se dívat hodně dopředu. Výsledkem této úvahy je nová pilotní restaurace rychlého občerstvení NaGrilu,\" uvedl generální ředitel společnosti Kofola Jannis Samaras. Nabídka restaurace má zahrnovat vedle polévek, grilovaného kuřecího, sendvičů či dezertů i kompletní nápojové portfolio od Kofoly.
Kofola v červnu podepsala smlouvu o koupi firmy WAD GROUP, která ze 40 procent vlastní slovenské nápojářské seskupení Water Holding. To je stoprocentním majitelem společností Slovenské pramene a žriedla, Stredoslovenské žriedla a Zlatá studňa. Členem skupiny Kofola se letos v březnu stal další výrobce minerálních vod, slovinská společnost Radenska. Na Slovensku Kofola počátkem roku 2008 koupila od vinařské společnost Vitis Pezinok ochrannou známku Vinea, pod kterou se vyrábí hroznový nealkoholický nápoj. Mezi značky Kofoly patří také voda Rajec, která se čerpá z pramene ve slovenské Rajecké dolině.
K výrobkům firmy vedle stejnojmenného nápoje patří také ovocné nápoje a sirupy Jupí, dětské nápoje Jupík, energetické nápoje Semtex, nápoje značky Snipp, Top Topic, Citro Cola a také čerstvé ovocné a zeleninové šťávy UGO. V licenci Kofola vyrábí a distribuuje nápoje RC Cola, Orangina a Pickwick. Pro ČR a Slovensko je firma výhradním distributorem značek Evian a Badoit a výrobků společnosti Rauch a v Česku dodává obchodům a restauracím také minerálku Vincentka.
Kofola má osm výrobních závodů, působí v Polsku, České republice, na Slovensku, ve Slovinsku a v Rusku. Zaměstnává 2300 lidí, z toho zhruba 700 v Česku.