Hackeři podle prokuratury získávali tiskové zprávy firem dříve, než měly být zveřejněny prostřednictvím zpravodajských služeb Business Wire, MarketWired a PR Newswire. Makléři pak získané informace využívali k akciovým obchodům.
Americká prokuratura v souvislosti s tímto případem zažalovala devět osob, které si prý díky důvěrným informacím od roku 2010 vydělaly zhruba 30 milionů dolarů. Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) žaluje kromě těchto devíti lidí dalších 23 osob a firem a odhaduje jejich celkové zisky na více než 100 milionů dolarů. Žaloba zahrnuje 17 osob z USA, Ruska a Ukrajiny a 15 firem z USA, Francie, Kypru, Malty, Ruska a Gruzie, píše agentura AP.
\"Tento případ ilustruje, jak se kybernetičtí zločinci a pachatelé burzovních podvodů vyvíjejí a stávají důmyslnějšími,\" uvedl právní zástupce státu New Jersey Paul Fishman. \"Případ nemá obdoby z hlediska rozsahu hackerských aktivit, počtu zúčastněných obchodníků, počtu nezákonně zobchodovaných cenných papírů a objemu dosažených zisků,\" dodal.
pmh šeb