Širší index S&P 500 si dnes odepsal 1,35 procenta a uzavřel na 1867,61 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite zakončil den se ztrátou 0,44 procenta na 4506,49 bodu.
Americké akcie dnes nejprve výrazně posilovaly. Investoři využívali předchozího poklesu cen k výhodným nákupům, náladu na trhu navíc podpořilo rozhodnutí čínské centrální banky snížit úrokové sazby. Hlavní akciové indexy tak stouply o téměř tři procenta, v závěru obchodování se však vývoj na trhu otočil.
Investory po celém světě nyní znepokojuje zpomalování hospodářského růstu v Číně, které tlačí dolů čínské akcie a které by mohlo mít negativní dopady na světovou ekonomiku.
Čínské akcie dnes pokračovaly v prudkém poklesu. Čínská centrální banka nicméně po skončení tamního obchodování snížila základní úrokové sazby o čtvrt procentního bodu a zmírnila rovněž požadavky na minimální rezervy komerčních bank. Opatření mají podpořit růst druhé největší ekonomiky světa.
Rozhodnutí čínské centrální banky přispělo k výraznému oživení na evropských akciových trzích. Panevropský index FTSEurofirst 300 si dnes připsal 4,2 procenta a zaznamenal nejprudší jednodenní nárůst od roku 2011. V pondělí ztratil 5,4 procenta, což představovalo jeho nejprudší pokles za téměř sedm let.
Na devizovém trhu se dolar zotavil ze sedmiměsíčních minim vůči euru a japonskému jenu. \"Trhy reagovaly na uvolnění měnové politiky čínské centrální banky pozitivně,\" uvedl analytik Vassili Serebriakov ze společnosti BNP Paribas.
Jednotná evropská měna se v závěru obchodování v New Yorku prodávala za 1,1475 USD. Část dnešních ztrát tak sice smazala, oproti pondělí však nadále vykazovala pokles o 1,3 procenta.