Dow Jonesův index oslabil o 0,69 procenta na 16.528,03 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 sestoupil o 0,84 procenta na 1972,18 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite zakončil den na 4776,51 bodu se ztrátou 1,07 procenta.
Výrazné ztráty zaznamenaly všechny tři akciové indexy za celý měsíc. Dow Jones ztratil 6,6 procenta. Index S&P 500 odepsal 6,3 procenta, což je nejhlubší měsíční propad od května 2012. Index Nasdaq v srpnu klesl o 6,9 procenta. Akcie na Wall Street stahovaly dolů obavy ze zpomalování čínské ekonomiky a nejistota ohledně možného zvýšení úrokových sazeb v USA.
Tyto obavy se na trhu projevily i v pondělí, neboť místopředseda Fedu Stanley Fischer zachoval možnost zvýšení krátkodobých sazeb z nynější takřka nulové úrovně již v září. Na setkání centrálních bankéřů totiž o víkendu uvedl, že inflace v USA pravděpodobně v dohledné době stoupne.
\"To, co dnes na trhu pozorujete, způsobily Fischerovy komentáře během víkendu. Pokud (Fed) v září přikročí k akci, vyvolá to velké pochybnosti ohledně toho, kde se zastaví,\" uvedl podle agentury Reuters Stephen Massocca, šéf investic ve spolenčnosti Wedbush Equity Management.
Americký dolar v pondělí klesal k euru a k japonskému jenu. Mohl za to pokles akcií, který přiměl investory zrušit sázky na měny používané k financování rizikovějších obchodů a obrátit zájem na bezpečnější jen a euro. Euro vůči dolaru vykazovalo nárůst o 0,5 procenta na 1,1236 USD. Dolar k jenu ztrácel 0,4 procenta na 121,19 JPY.