\"Rozhodl jsem se pro tento krok (rezignaci) po zralé úvaze. Jsem již unaven neustálým mediálním tlakem a útoky vůči mé osobě. Od samého počátku exekutorského úřadu se snažím pracovat tak, abych v maximální míře přispěl k co nejvyšší vymahatelnosti neuhrazených pohledávek. Dnešní doba však není těmto snahám příznivě nakloněna,\" uvedl Vrána, který svoji rezignaci dnes předal ministerstvu spravedlnosti.
Vrána stojí v čele přerovského exekutorského úřadu, který patří mezi tři největší tuzemské instituce zaměřené na exekuce, od roku 2001. V pozici soudního exekutora zůstane do 31. března 2016, kdy exekutorský úřad převezme nástupce vzešlý z výběrového řízení organizovaného Exekutorskou komorou.
\"Svůj mandát budu vykonávat s maximálním nasazením až do dne, kdy úřad předám svému nástupci. Předání úřadu je vzhledem ke stovkám tisíc rozpracovaných exekučních kauz mimořádně náročné a vyžaduje několikaměsíční důkladnou přípravu,\" uvedl Vrána.
Ministerstvo spravedlnosti podání kárné žaloby na Vránu v květnu zdůvodnilo tím, že se množí stížnosti na činnost přerovského exekutorského úřadu. Jeho pracovníci podle ministerstva například vstoupili do rodinného domu, který byl určen k dražbě, i bez přítomnosti jeho majitele. Prohlídky se zúčastnili zájemci o tuto nemovitost. Podle přerovského úřadu je ale tento postup obvyklý a exekutoři prý zákon neporušili.
Exekutorský úřad Přerov zahájil činnost v roce 2001. Přibližně 70 procent exekucí provádí na Moravě a 30 procent v Čechách. Exekutorský úřad Přerov zaměstnává zhruba dvě stovky lidí a ročně provede několik desítek tisíc exekucí.