Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, stoupl o 0,3 procenta na 16.049,13 bodu. Širší index S&P 500 si připsal 0,12 procenta na 1884,09 bodu. Index technologického trhu Nasdaq Composite ale ztratil 0,59 procenta a obchodování zakončil na 4517,32 bodu.
Náladu na trhu, jímž v pondělí otřásly další slabé údaje z čínské ekonomiky, zlepšily údaje o nečekaném zlepšení důvěry amerických spotřebitelů. Její celkový index pro měsíc září podle organizace Conference Board stoupl více, než se čekalo, a dostal se na nejvyšší hodnotu od ledna.
Stouplo sedm z deseti sektorů v rámci indexu S&P. Oživily akcie zdravotnických firem, které předtím ztrácely sedm dní v řadě. Jejich index posílil o 0,9 procenta, mimo jiné díky akciím firem Johnson & Johnson a Gilead Sciences. Akcie americké technologické společnosti Apple po zveřejnění zprávy o rekordním prodeji jejích nových telefonů iPhone během prvních tří dnů od uvedení na trh klesly o více než tři procenta. Podle některých analytiků to naznačuje, že investoři jsou skeptičtí, zda zájem o nové přístroje překoná poptávku po předešlých iPhonech, která firmě pomohla k rekordnímu čtvrtletnímu zisku.
Americký dolar v úterý klesl ke koši šesti předních zahraničních měn. Kolísavost na světových trzích totiž oslabila vyhlídky na zvýšení úrokových sazeb v USA. Dolarový index ke koši šesti měn před koncem newyorského obchodování odepisoval 0,15 procenta. Euro k dolaru se pohybovalo prakticky beze změn 1,1250 USD a k japonskému jenu odepisovalo 0,1 procenta na 134,70 JPY.