Na hospodaření firmy měl přitom podle předsedy představenstva Milana Teplého pozastavený export do Ruska mimořádně negativní dopad. \"Jednalo se o politické rozhodnutí ze strany EU a Ruska. Výsledkem je nasmlouvaný vysoký objem syrového mléka a mimořádná konkurence v uplatnění mlékárenských výrobků na tuzemském trhu,\" uvedl ve výroční zprávě. Smlouvy se zemědělci má Madeta dlouhodobé, uzavřené na čtyři roky až šest let.
V roce 2014 zpracovala Madeta podle mluvčí Martiny Faktorové 361 milionů litrů mléka, to je o sedm milionů meziročně méně. Firma je stále největším zpracovatelem mléka v zemi. Vyrábí více než 260 druhů mléčných výrobků v pěti závodech. V Českém Krumlově modré sýry, v jindřichohradeckém zejména tvarohy, jogurty a dezerty, v Pelhřimově mléka, podmáslí a smetany, v Plané nad Lužnicí především másla a přírodní sýry. Ty vyrábí ještě závod v Řípci na Táborsku. Do budoucna by se počet závodů měl snížit na tři.
Export se na tržbách podílel zhruba sedmnácti procenty, meziročně klesl o procento. Hlavními vývozními artikly byly máslo, sušené mléko a bílé přírodní sýry. Hlavními zahraničními odběrateli jsou Libanon, státy EU a země v Asii.
Od roku 2007 vlastní 95 procent společnosti, jež zaměstnává 1460 lidí, Faltha Investment se sídlem na Britských Panenských ostrovech.