V závěru obchodování Dow Jonesův index klesl o 1,44 procenta na 17.448,07 bodu. Širší index S&P 500 oslabil o 1,4 procenta na 2045,97 bodu a index technologického trhu Nasdaq ztratil 1,22 procenta a skončil na 5005,08 bodu. Pro Dow Jones a S&P 500 to byl nejhlubší jednodenní pokles od 28. září.
Pokles cen ropy a ostatních komodit oslaboval akcie těžařských společností a producentů materiálů. Index energetického sektoru ztratil 2,4 procenta a o více než 2,5 procenta se propadly akcie koncernů Exxon Mobil a Chevron. Ztráty ale zaznamenalo všech deset hlavních sektorů trhu.
Šéfka centrální banky USA (Fed) janet Yellenová se ve čtvrtek k úrokovým sazbám nevyjádřila. Prezident newyorské pobočky Fedu William Dudley ale řekl, že měnová politika by se vzhledem k ekonomické situaci mohla už brzy začít \"normalizovat\", což znamená zvyšování sazeb z téměř nulové úrovně posledních sedmi let. Fed už po svém říjnové zasedání dal najevo, že by úroky mohl zvýšit ještě letos, tedy na zasedání v polovině prosince.
Dolar na devizovém trhu oslabil vůči euru a dalším měnám druhý den za sebou. Investoři vybírali zisky po nedávném vzestupu americké měny na mnohaměsíční maxima. Analytici ale podle agentury Reuters očekávají, že v dlouhodobějším výhledu bude dolar dál zpevňovat, protože jej podpoří brzké zvyšování úrokových sazeb v USA.
Dolarový index, který měří pohyb dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, po úterním vzestupu na sedmiměsíční maximum klesl o 0,5 procenta na 98,528 bodu. Euro k dolaru přechodně sestoupilo pod 1,07 USD, nakonec ale posílilo o 0,6 procenta na 1,0804 USD.