V závěru newyorského obchodování Dow Jonesův index vzrostl o 0,51 procenta na 17.823,81 bodu. Širší index S&P 500 si připsal 0,38 procenta na 2089,17 bodu a index technologického trhu Nasdaq uzavřel vzestupem o 0,62 procenta na 5104,92 bodu.
Za celý týden Dow Jones získal 3,4 procenta a S&P vystoupil o 3,3 procenta. Nasdaq posílil o 3,6 procenta, což by nejsilnější růst za čtyři měsíce.
Akcie Nike stouply o procent a přispěly nejvíce k růstu indexů Dow Jones a S&P 500. Firma oznámila, že odkoupí své akcie za 12 miliard dolarů a rozdělí jednu akcii na dvě, čímž sníží nominální hodnotu akcie na polovinu.
Z jednotlivých sektorů se kromě produkce spotřebního zboží nejvíce dařilo akciím firem z oblasti zdravotnictví. Akcie farmaceutické společnosti Allergan vzrostly o více než tři procenta po zprávách, že loňské zpřísnění pravidel pro přemisťování firemních sídel kvůli daním zřejmě americký koncern Pfizer neodvrátí od nabídky na převzetí této firmy se sídlem v Dublinu.
Wall Street po posledních vyjádřeních centrální banky (Fed) očekává, že příští měsíc se v USA začnou zvyšovat úrokové sazby. Fed nechal v říjnu základní úrokovou sazbu beze změny na rekordním minimu, na němž je od finanční krize, naznačil ale, že by ji mohl zvýšit už na zasedání v polovině prosince.
Na devizovém trhu euro po dvou dnech růstu výrazně oslabilo. K jejímu poklesu přispěl zejména komentář šéfa Evropské centrální banky (ECB) Maria Draghiho, který dnes vyjádřil ochotu posílit stimulační opatření, aby zvýšil inflaci v eurozóně.
Euro vůči dolaru v závěru kleslo o 0,8 procenta na 1,0646 USD. Od počátku listopadu již ztratilo zhruba tři procenta a míří ke svému nejhoršímu měsíčnímu výkonu od března. K japonskému jenu ztrácela evropská měna stejným tempem na 130,82 JPY.