Městská firma vytápí 40.000 domácností a většinu firem v Plzni, včetně velkých zákazníků, jako je například fakultní nemocnice nebo pivovar. Polovinu tepla odeberou domácnosti a polovinu podniky. \"My si musíme držet cenu tepla konkurenceschopnou. Ta doba je pryč, kdy teplárny měly ve městech monopol. Dneska pokud nedrží dobrou cenu, je celá řada možností a alternativ. Kromě toho, že děláme teplo ekologické a spolehlivé, také musí být cenově přístupné, řekl Drápela.
Teplárenské sdružení ČR nedávno informovalo, že cena tepla pro domácnosti z tepláren využívající hnědé uhlí se příští rok v průměru zvýší do dvou procent. Stagnovat nebo zlevnit má naopak cena tepla ze zemního plynu. Ředitel sdružení Martin Hájek uvedl, že hlavním důvodem, proč některé hnědouhelné teplárny zdraží, jsou investice do ochrany ovzduší. Současná cena tepla z uhlí se podle sdružení pohybuje kolem 560 Kč/GJ a ze zemního plynu kolem 630 Kč/GJ.
Plzeňská teplárenská poprvé od roku 1989 nezdražila cenu tepla loni. Letos od ledna je cena meziročně stoupla o 4,6 procenta a činí 512 Kč/GJ.
Díky lépe dohodnutým cenám elektřiny a úsporám očekává letos Plzeňská teplárenská vyšší zisk než loni, kdy činil 226 milionů Kč. Loňský čistý zisk městského podniku se snížil meziročně na téměř polovinu. Způsobily to hlavně nižší výkupní ceny silové elektřiny, menší objem prodaných podpůrných služeb a teplá zima. Výnosy podniku klesly o 14 procent a činily 2,342 miliardy Kč. Letos plánuje městská firma výnosy 2,459 miliardy Kč, meziročně o pět procent vyšší.