Pod Budapesti Erömü spadají plynové teplárny Kelenföld, Újpest a Kispest, které produkují také elektřinu. Častvaj dnes uvedl, že pro výrobu elektřiny mají dohromady výkon přesahující 400 megawattů a pro produkci tepla mají instalovanou kapacitu zhruba 850 megawattů. Na výrobě elektřiny v Maďarsku se podílejí zhruba třemi procenty.
EP Energy je největším dodavatelem tepelné energie v Česku a současně druhým největším domácím výrobcem elektřiny. Vedle českého trhu působí na Slovensku a v Německu. Za prvních devět měsíců letoška společnosti meziročně vzrostly tržby o 3,6 procenta na 1,73 miliardy eur (asi 46,8 miliardy Kč). Provozní zisk se zvýšil o více než osm procent na 305 milionů eur (8,2 miliardy Kč).
Holding EPH zahrnuje 40 podniků z Česka, Slovenska, Německa a Polska, které působí v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla, distribuci tepla a obchodu s elektřinou a plynem. Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií. Zbytek patří skupině J&T.
EPH na začátku ledna koupil šest plynových a jednu tepelnou elektrárnu v Itálii. Vede také jednání s italskou společností Enel o koupi podílu ve Slovenských elektrárnách (SE) a ve společném podniku s investiční skupinou PPF usiluje o německá aktiva švédské společnosti Vattenfall.