Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si dnes připsal 0,06 procenta a uzavřel na 17.158,66 bodu. Širší index S&P 500 vzrostl o 0,20 procenta na 2016,71 bodu, index technologického trhu Nasdaq Composite ale klesl. Odepsal 0,24 procenta na 4891,43 bodu.
V pondělí se Dow Jonesův index propadl o 1,5 procenta, a zaznamenal tak nejhorší vstup do nového roku od světové finanční krize. Pondělním výprodejem na akciových trzích investoři reagovali na více faktorů, mezi nimi také na zprávu o dalším poklesu aktivity v čínském průmyslovém sektoru, která společně s klesající čínskou měnou prohloubila obavy o zdraví druhé největší ekonomiky světa.
Index CSI300, který zahrnuje největší firmy registrované na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, dnes mírně posílil. V pondělí se propadl o sedm procent. Čínská Komise pro cenné papíry dnes signalizovala nová pravidla pro omezení prodeje akcií a centrální banka napumpovala na finanční trhy téměř 20 miliard dolarů (zhruba půl bilionu Kč).
Cena akcií Applu dnes klesla o 2,5 procenta. Japonský list Nikkei uvedl, že firma hodlá v tomto čtvrtletí kvůli nahromaděným zásobám snížit výrobu telefonů iPhone 6 a iPhone 6 Plus o zhruba 30 procent.
Na devizovém trhu dolar posílil vůči euru, ale oslabil vůči japonskému jenu. K oslabení jednotné evropské měny přispěly údaje o inflaci v eurozóně, které podpořily očekávání, že Evropská centrální banka (ECB) přikročí k dalšímu uvolňování měnové politiky. Japonský jen, který je považován za bezpečnou investici v období nejistoty, naopak těžil z obav ohledně dalšího vývoje na čínském akciovém trhu a z napětí na Blízkém východě.
Euro vůči dolaru sestoupilo až na měsíční minimum 1,0709 USD. Později část ztrát smazalo a v době, kdy končilo obchodování na akciových trzích v New Yorku, se prodávalo za 1,0739 USD. Proti pondělí tak vykazovalo pokles o 0,8 procenta.