Dow Jonesův index v závěru stoupl o 0,17 procenta na 16.016,02 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 získal 0,05 procenta na 1881,33 bodu, naopak index technologického trhu Nasdaq ztratil 0,26 procenta na 4476,95 bodu. Minulý týden Dow Jones a S&P 500 klesly o 2,2 procenta a od počátku roku ztrácejí přes osm procent; pro americký trh je to nejhorší začátek roku v historii.
Nadějné oživení akcií ke konci dne smazal vývoj na ropném trhu, jehož zrychlený propad v posledních týdnech sráží akciové burzy. Zatímco severomořská ropa Brent oživila ze 13letých minim, americká WTI dál klesala, což oslabilo akcie firem ze sektoru energetiky a komodit. Akcie koncernu Exxon Mobil ztratily 2,8 procenta a byly největší brzdou indexu S&P 500.
Globální akciové trhy včetně amerického dnes zpočátku podpořily údaje, podle nichž čínská ekonomika loni stoupla o 6,9 procenta, což bylo nejpomalejší tempo za posledních 25 let. Výsledky byly v souladu s prognózami a posílily očekávání, že druhou největší ekonomiku světa čeká co nejdříve další uvolnění měnové politiky.
Podle analytiků budou nyní trh ovlivňovat zejména firemní výsledky. Akcie Bank of America po příznivé čtvrtletní zprávě zpočátku rostly, později ale nabraly opačný směr.
Na devizovém trhu dnes dolar celkově mírně zpevnil. Mezi investory mírně vzrostl zájem o rizikovější investice, který podnítil růst cen ropy a očekávání dalších stimulačních opatření v Číně v reakci na údaje o růstu čínské ekonomiky.
Ke konci dne dolar ke koši šesti předních světových měn stoupl o 0,07 procenta. Vůči japonskému jenu dolar posílil o 0,2 procenta na 117,52 JPY, proti euru naopak americká měna oslabila o čtvrt procenta na 1,0918 USD.