Do protestu v Paříži se zapojilo podle policie na 1200 taxíků. Většinou blokovaly silnice pomalou hromadnou jízdou, někteří taxikáři ale zcela blokovali dopravu. Policie zasáhla hlavně proti těm, kteří zapálili pneumatiky na okružní pařížské dálnici (périférique). Někteří demonstranti házeli kameny na policisty, kteří je rozháněli slzným plynem. Na 20 taxikářů skončilo v policejní cele. Zranění utrpěl taxikář, když do jeho auta vrazil autobus, který se snažil prorazit zátaras taxíků. Protesty taxikářů se očekávají i v dalších městech.
Terčem kritiky taxikářů jsou úřady povolená takzvaná turistická auta s řidiči (VTC) americké společnosti Uber, která podle nich nedodržují stanovená pravidla. Vozidla VTC, jejichž počet rychle roste, nejsou nijak zvlášť označena a smějí brát klienty jen na základě předběžné objednávky, ale ne volně na ulici. Podle taxikářů ale berou klienty i v ulicích. Ve Francii je na 50.000 taxíků a již prý asi 10.000 vozidel VTC.
Pařížská letiště v důsledku stávky letových dispečerů zrušila asi pětinu letů a mnohé další spoje mají zpoždění. Podle portálu pražského Letiště Václava Havla byly zrušeny některé večerní přílety z Paříže, ostatní dnešní přílety jsou beze změny. U odletů do Paříže je situace obdobná. Podle francouzské správy civilního letectva DGAC je narušena letecká doprava i na ostatních letištích v zemi.
Rozsah a dopad stávky asi 5,6 milionu státních zaměstnanců, kteří podle agentury AFP od července 2010 podléhají režimu úsporných opatření, zatím není znám. Odbory požadují pro zaměstnance vyšší příjmy a protestují proti snižování pracovních míst ve státním sektoru, především ve zdravotnictví. V posledních letech se podle nich zrušilo ve státním sektoru celkem na 150.000 míst.