Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, v závěru stoupl o 0,49 procenta na 16.416,58 bodu. Širší index S&P 500 přidal 0,15 procenta na 1915,44 bodu a index technologického trhu Nasdaq skončil s přírůstkem 0,12 procenta na 4590,56 bodu.
Ceny ropy, které nyní výrazně ovlivňují akciový trh, zpočátku navazovaly na středeční oživení z propadu, ve druhé části dne ale znovu oslabovaly. Nejnovější údaje z americké ekonomiky ukázaly, že počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti minulý týden stoupl a produktivita v posledním čtvrtletí klesla nejvíce za téměř dva roky.
Americká vláda v pátek zveřejní zprávu o celkovém lednovém vývoji zaměstnanosti v USA. Ekonomové očekávají, že největší světová ekonomika za leden vytvořila asi 190.000 pracovních míst.
\"Pro nejbližší období potřebujeme v pátek slušná čísla o zaměstnanosti a taky to, aby sezona firemních výsledků skončila bez větších překvapení,\" řekl agentuře Reuters Bill Merz z U.S. Bank Wealth Management.
Akcie v USA i po celém světě začaly letošní rok velmi špatně; srážely je padající ceny ropy spolu s obavami z dalšího útlumu čínské ekonomiky. Index S&P 500 letos ztrácí 6,4 procenta.
Americký dolar dnes pokračoval v prudkém poklesu vůči předním světovým měnám a euro se vůči němu vyhouplo na nejvyšší hodnotou za tři a půl měsíce. Dolar nadále tlačí dolů obavy, zda centrální banka USA (Fed) letos vůbec bude moci dál zvýšit úrokové sazby, jak ve středu naznačil šéf newyorské pobočky Fedu William Dudley.
Euro vůči dolaru v závěru obchodování posílilo o 1,1 procenta na 1,1239 USD. Dolar proti japonskému jenu oslabil stejným tempem na dvoutýdenní minimum 116,52 JPY. Dolarový index, který sleduje hodnotu dolaru ke koši šesti předních světových měn, se snížil o zhruba jedno procento na 96,40 bodu.