Výrobu na Teplicku zahájila Shanghai Maling na jaře 2008. Do závodu investovala více než 430 milionů korun, v té době šlo o největší čínskou investici v České republice.
Soud nařídil přezkumné jednání a svolal schůzi věřitelů na 25. dubna. Na tomto jednání by se mělo rozhodnout o způsobu řešení úpadku. Shanghai Maling uvedla, že možná požádá o povolení reorganizace. Podle insolvenčního správce Zbyňka Petra to musí učinit deset dní před schůzí věřitelů.
Konzervárnu navrhla poslat do insolvence společnost Grimpaner, která jí dodávala suroviny pro výrobu. Grimpaner přihlásil nesplacené pohledávky za více než 19 milionů korun, kromě toho uvedl i nesplacenou půjčku ve výši téměř 74 milionů korun. Shanghai Maling návrh nerozporovala, čímž se sama přihlásila k návrhu. Konzervárna dluží peníze také znojemské firmě Ardagh Metal Packaging za dodané konzervy s víčky.
Server idnes.cz dříve uvedl, že konzervárna dluží více než 413 milionů korun a za krachem stojí spory o ochrannou známku. Největším věřitelem je Bank of China, které firma dluží 283,4 milionu korun. Více než dvacetimilionovou pohledávku má u Shanghai Maling také Česká spořitelna, v jejíž prospěch je zastavena většina budov a část pozemků, dodal server.
Insolvenční správce Zbyněk Petr dnes částku odmítl ČTK potvrdit, či vyvrátit. \"Mám seznam majetku a závazků, který je neveřejný. Jsou to jen údaje, které předložil dlužník bez smluvních pokut. Je otázka, jestli částka je konečná. Jsou tu ještě otevřené pohledávky,\" uvedl Petr.
Firma Shanghai Maling původně plánovala na Teplicku zaměstnat až 150 lidí. Před rokem jich v závodě pracovalo asi 45. Za rok 2014 firma vykázala obrat přesahující 54 milionů korun.