Dow Jonesův index odepsal 0,13 procenta a obchodní den zakončil na hodnotě 16.391,99 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 po sotva měřitelné ztrátě uzavřel prakticky beze změn na 1917,78 bodu. Naopak index technologického trhu Nasdaq Composite 0,38 procenta vzrostl a skončil na 4504,43 bodu.
Za celý týden však Dow Jonesův index přidal 2,6 procenta, index S&P 500 vzrostl o 2,8 procenta a index Nasdaq Composite o 3,8 procenta.
Ceny ropy, jejichž vývoj je úzce spjat s výkonem akciových trhů, dnes kvůli zprávě o rekordních zásobách ropy v USA klesly o více než čtyři procenta. Index energetických firem v reakci na to zaznamenal nejhorší výkon ze všech deseti dílčích indexů S&P 500.
O 6,7 procenta oslabily akcie společnosti Nordstrom, neboť čtvrtletní zisk firmy zaostal za očekáváním. Výsledky hospodaření stáhly dolů rovněž akcie výrobce traktorů Deere & Co. Naopak akcie společnosti Applied Materials díky výhledu silného růstu zisku a příjmů na toto čtvrtletí si připsaly 7,1 procenta.
Růst nájmů a nákladů na zdravotní péči v USA zvýšil v lednu jádrovou inflaci, která byla nejvyšší za čtyři a půl roku. Zpráva, kterou dnes zveřejnilo americké ministerstvo práce, signalizuje zesílení inflačních tlaků, což by mohly americké centrální bance (Fed) poskytnout prostor ke zvyšování úrokových sazeb.
Na devizových trzích byl zvýšený zájem o japonský jen, který tak zpevnil k euru i dolaru. K jednotné evropské měně vystoupil dokonce na nejvyšší úroveň za dva a půl roku. Přispěl k tomu další propad cen ropy a akcií po celém světě.
Japonský jen k dolaru zpevnil o 0,6 procenta na 112,64 JPY, k euru vzrostl o 0,4 procenta na 125,36 JPY. Euro vůči dolaru posílilo o 0,2 procenta na 1,1130 USD a takzvaný dolarový index, který měří výkon dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, odepsal 0,2 procenta na 96,62 bodu.