Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, stoupl o 0,08 procenta na 17.516,28 bodu. Širší index S&P 500 ztratil 0,03 procenta na 2036 bodů, naopak index technologického trhu Nasdaq Composite uzavřel se ziskem 0,1 procenta na 4773,51 bodu.
Za celý týden klesl Dow Jonesův index o 0,5 procenta, index S&P 500 ztratil 0,7 procenta a Nasdaq odepsal 0,5 procenta. Týdenní ztrátu trh zaznamenal poprvé od poloviny února. K nejistotě přispěly rovněž úterní teroristické útoky v Bruselu.
V úvodu dnešního obchodování akcie v USA klesaly, ztráty ale během dne stáhly. Stouply akcie telekomunikačních společností, naopak akcie bank a dalších finančních institucí klesly.
Wall Street podkopala nejnovější vyjádření činitelů americké centrální banky (Fed). Ta opět naznačila možnost rychlejšího zvyšování úrokových sazeb, než s jakým se mezi investory počítá. Prezident Federální rezervní banky v St Louis James Bullard dnes prohlásil, že další zvýšení úrokových sazeb v USA \"nemusí být daleko\". Již ve středu přitom řekl, že ke zvýšení sazeb by banka mohla přikročit už v dubnu.
Bullardova slova ale podpořila americký dolar, který na devizových trzích opět zpevňoval. V růstu pokračoval pátý den v řadě, což je jeho nejdelší taková šňůra za téměř rok. Americkou měnu podpořila slova některých činitelů Fedu ohledně dalšího zvyšování úrokových sazeb v USA.
Dolarový index vůči koši šesti světových měn se během dne vyhoupl na osmidenní maximum 96,36 bodu. Zisky později zmírnil, za celý týden ale zatím přidává zhruba jedno procento. Euro proti dolaru sestoupilo osmidenní minimum 1,1144 USD. Od začátku týdne odepisuje necelé jedno procento.