Firma podle zdrojů potenciální kupce písemně požádala, aby do 11. dubna uvedli, o jaká aktiva mají zájem a jakou za ně hodlají nabídnout cenu. Někteří kupci mohou mít zájem pouze o základní internetové aktivity společnosti Yahoo, případně jejich části, zatímco jiní mohou usilovat o její podíly v japonské firmě Yahoo Japan či v největším čínském internetovém prodejci Alibaba, píše The Wall Street Journal.
Základní internetové aktivity Yahoo zahrnují například webový vyhledávač nebo elektronickou poštu. Už delší dobu se potýkají s problémy a generální ředitelce Marisse Mayerové se ani po více než třech letech ve funkci nepodařilo dosáhnout obratu v hospodaření podniku.
Společnost Yahoo se v loňském čtvrtém čtvrtletí propadla do ztráty 4,4 miliardy dolarů (106 miliard Kč) po zisku 166 milionů dolarů o rok dříve. Čtvrtletní tržby podniku meziročně klesly o 15 procent. Yahoo patří ve svém oboru k průkopníkům a na konci 90. let to byl dominantní poskytovatel e-mailových účtů zdarma. Firmu ale později dohnala a nakonec i předehnala konkurence.
K prodeji základních internetových aktivit i asijských aktiv firmu Yahoo již dva roky tlačí investiční fond Starboard Value, který patří mezi její akcionáře. Starboard minulý týden oznámil, že bude usilovat o výměnu celé správní rady společnosti Yahoo a sám nominoval své lidi na všech devět jejích členů.