Dow Jonesův index stoupl o 0,2 procenta na 17.577,23 bodu, širší index S&P 500 přidal 0,28 procenta na 2047,61 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite zakončil obchodování na 4850,69 bodu s nepatrným přírůstkem 0,05 procenta.
Za celý týden ale hlavní indexy skončily ve ztrátě. Dow Jonesův index odepsal 1,2 procenta, index S&P 500 se snížil 1,2 procenta a Nasdaq o 1,3 procenta.
Mezi investory panovala opatrnost před nadcházející sezónou zveřejňování kvartálních firemních výsledků. Analytik společnosti Global Markets Advisory Peter Kenny míní, že Wall Street od výsledků za první čtvrtletí neočekává mnoho. Vývoj na trhu je podle něj nyní přímým důsledkem nedávného vyjádření americké centrální banky (Fed), které svědčí ve prospěch opatrnější měnové politiky, a zotavování na trzích s ropou.
Cena americké lehké ropy WTI stoupla o více než šest procent po zprávě o poklesu ropy v amerických skladech. Dražší ropa pomohla k růstu akciím v energetice. Klesající akcie biotechnologických firem ale brzdily v růstu index Nasdaq.
Japonský jen dnes na devizových trzích zastavil několikadenní růst poté, co japonský ministr financí naznačil, že úřady by mohly sáhnout k intervenci, aby měnu oslabily. Dolar k jenu před koncem newyorského obchodování ztrácel zhruba 0,1 procenta na 108,26 JPY. Za celý týden ale klesl o tři procenta, což je nejhorší týdenní výsledek od poloviny února.
Euro k dolaru stouplo o 0,2 procenta na 1,1398 USD. Dolar ke koši šesti hlavních světových měn vykazoval pokles o 0,3 procenta na 94,231 bodu.