Britská ekonomika by podle dnešní zprávy OECD v případě opuštění EU utrpěla \"velký negativní šok\" a její výkon by byl v období do roku 2020 o tři procenta nižší, než kdyby země v unii zůstala. Organizace rovněž varovala, že negativní důsledky brexitu by nepocítila pouze Británie, ale také ostatní členové OECD, zejména evropské země.
OECD upozornila, že brexit by také mohl zkomplikovat financování vysokého deficitu běžného účtu britské platební bilance a způsobit pokles libry. Gurría varoval, že Británie by po odchodu z unie měla menší přístup k jejímu jednotném trhu.
Některé negativní důsledky brexitu by nicméně podle OECD bylo možné potlačit, pokud by se Británii podařilo uzavřít s EU podobnou obchodní dohodu jako nedávno Kanadě. \"Náklady na přístup k jednotnému trhu by ale přesto byly vyšší než nyní,\" dodala organizace.
Zastánci brexitu podle agentury Reuters tvrdí, že důvěryhodnost OECD podkopalo její dřívější propagování výhod eura. Upozorňují rovněž, že organizace získává část financí do Evropské komise.
Britský ministr financí George Osborne již začátkem minulého týdne uvedl, že odchod z EU by stál britské domácnosti 4300 liber (téměř 150.000 Kč) ročně a učinil je \"trvale chudšími\".