Index Dow Jones v závěru klesl o 1,03 procenta na 17.528,61 bodu. Širší index Standard & Poor\'s 500 ztratil 0,95 procenta na 2047,11 bodu. Index převážně technologického trhu Nasdaq odepsal 1,25 procenta na 4715,73 bodu.
Americké ministerstvo práce dnes oznámilo, že spotřebitelské ceny v USA v dubnu vzrostly o 0,4 procenta a zaznamenaly nejrychlejší nárůst od února 2013. Data poukázala na solidní zrychlování inflace, které by Fedu mohlo posloužit jako argument pro zvýšení úrokových sazeb ještě v tomto roce.
Podle údajů ze služby CME FedWatch obchodníci odhadují šanci na zvýšení sazeb po listopadovém zasedání Fedu nyní na 55 procent. V pondělí to bylo zhruba 42 procent. Dva představitelé Fedu dnes uvedli, že centrální banka by k tomuto kroku mohla letos přistoupit dvakrát až třikrát.
Z jednotlivých sektorů měly nejhorší výsledky akcie veřejně prospěšných podniků síťových služeb a výrobců spotřebního zboží. V obou případech jde o firmy, které obvykle vyplácejí vysoké dividendy akcionářům, a s rostoucím očekáváním vyšších úrokových sazeb zájem o tyto tituly na trzích klesá.
Dolar na devizovém trhu smazal ztráty vůči euru a jenu. Obchodníci na devizovém trhu totiž pochybovali, zda zpráva o inflaci přiměje Fed k brzkému zvýšení sazeb. Podle analytiků rovněž čekají na víkendový summit skupiny vyspělých zemí G7, po kterém by mohlo být patrnější, zda by japonské úřady mohly intervenovat s cílem oslabit kurz posilujícího jenu.
Euro k dolaru se před koncem newyorského obchodování pohybovalo bez výraznějších změn kolem 1,1318 USD. Obdobně dolar k jenu stagnoval na 108,97 JPY.