ÚOHS posuzoval oblast výroby a dodávek tepla a elektrické energie. Zabýval se také velkoobchodem v této oblasti a obchodováním s emisními povolenkami. \"Posuzované spojení soutěžitelů nebude mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže,\" uvedl předseda ÚOHS Petr Rafaj. V oblasti emisních povolenek mají firmy, kterých se transakce týkala, jen nízké tržní podíly.
Pražská teplárenská zdůvodňovala prodej této své dceřiné firmy zastaralostí kotelen a rozvodných soustav, a tedy nutností velkých investic. Společnost bude nadále dodávat teplo odběratelům na pravém břehu Vltavy, který je centrální sítí zásobován především z elektrárny z Mělníka.
\"Levobřežní zdroje tvořené ostrovními provozy tvoří zhruba 15 procent celkového objemu tepla dodaného Pražskou teplárenskou. Absence možnosti jejich propojení s pravobřežní pražskou teplárenskou soustavou, odlišný způsob jejich provozování i rozdílné strategické priority do budoucna způsobují, že mezi těmito dvěma systémy v podstatě neexistují žádné synergie,\" řekl v březnu týdeníku Euro generální ředitel Pražské teplárenské Ladislav Moravec.
Ve Veolia Energy drží desetiprocentní podíl firma z Energetického a průmyslového holdingu (EPH), který je majoritním vlastníkem Pražské teplárenské. Největšími akcionáři EPH jsou podnikatelé Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií.
O prodeji levobřežních kotelen se mluví už dva roky. Kromě Veolie podala loni nabídku Pražská plynárenská, kterou stoprocentně vlastní Praha. Podle zdrojů Eura byla ochotna zaplatit 1,69 miliardy korun. Veolia ovšem nabídla 1,9 miliardy, což bylo o stamiliony víc, než se ještě před rokem spekulovalo, uvedl týdeník.