Předseda představenstva Veolie Energie ČR Phillippe Guitard a místopředseda představenstva a generální ředitel Jiří Novák uvedli ve výroční zprávě, že klimatické podmínky nebyly pro podnikání v teplárenství příliš příznivé. \"Rok 2015 se z našeho pohledu zúžil na tři roční období, neboť po jaru, létu a podzimu přišlo rovnou opět jaro,\" uvedli. Firmě podle nich nepomohl ani pád cen silové elektrické energie, zato pozitivním signálem bylo oživení ekonomiky.
Zisk firmy byl podle vedení nižší především kvůli vyšším nákladům na nákup emisních povolenek, kvůli růstu nákladů na nákup elektřiny a také vyšším nákladům vyplývajícím z opravných položek k finančním investicím. Letos předpokládá podnik zisk před zdaněním 835.000 korun (loni to bylo 1,584 miliardy korun) a celkové výnosy 7,4 miliardy korun.
Společnost loni prodala 11.755 terajoulů tepla, což bylo o 836 terajoulů více než v roce 2014. Tržby za teplo a související produkty se firmě zvedly o 293 milionů na 5,01 miliardy korun. Prodej elektřiny stoupl o 441 gigawatthodin na 2350 gigawatthodin a tržby o 324 milionů na 2,758 miliardy korun. Tržby za prodej chladu klesly o milion na 38 milionů korun.
Guitard a Novák připomněli, že firma loni uskutečnila řadu ekologických investic, jako například denitrifikaci a odsíření v Elektrárně Třebovice a Teplárně Karviná. \"Realizovali jsme rovněž mnoho akcí na zvyšování účinnosti našich zdrojů, snižování ztrát či obnovu sítí, které představovaly, i s podporou dotačních titulů, investice přesahující 900 milionů korun za celou skupinu Veolia Energie v České republice,\" uvedli.
Do skupiny patří mimo Veolie Energie ČR také Veolia Energie Kolín, Veolia Energie Mariánské Lázně, OLTERM & TD Olomouc, AmpluServis, Veolia Průmyslové služby ČR a její dvě dceřiné společnosti v Polsku. Konsolidovaný zisk za celou skupinu loni činil 438 milionů korun, o 1,185 miliardy (73 procent) méně než v roce 2014. Důvodem poklesu je podle firmy zejména zaúčtování opravných položek k majetku společnosti Veolia Průmyslové služby. Výnosy skupině stouply o 720 milionů (6,7 procenta) na 11,523 miliardy korun.