Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, stoupl v závěru o 0,14 procenta na 17.829,73 bodu. Širší index S&P 500 skončil na 2088,90 bodu se ziskem 0,27 procenta. Index technologického trhu Nasdaq posílil o 0,14 procenta na 4843,76 bodu.
Yellenová uvedla, že zvýšená globální rizika, včetně dopadů možného vystoupení Británie z Evropské unie na trhy, spolu s útlumem amerického trhu práce ospravedlňují dosavadní opatrný přístup k dalšímu zvyšování úrokových sazeb. Fed si musí být před zvýšením úroků jistý, že domácí ekonomika pokračuje v dostatečně silném růstu, řekla Yellenová ve svém pololetním vystoupení v bankovním výboru Senátu.
Investoři sledují vývoj mínění před čtvrtečním britským referendem. \"Kolísá to tam a zpět a právě teď se to přiklání k setrvání, což dává akciím podporu,\" řekl agentuře Reuters Rick Meckler, šéf firmy LibertyView Capital Management.
Na devizovém trhu se britská libra vůči dolaru vyšplhala nejvýše od ledna a dál těžila ze stoupajících vyhlídek na setrvání Británie v EU. Později ale zisky ztratila po novém průzkumu mínění, který ukázal opětný nárůst podílu zastánců nezávislosti země na Bruselu.
Libra během dne vůči dolaru vystoupila o 0,8 procenta na 1,4788 USD, nejvyšší úroveň od 4. ledna, a navázala na pondělní vzestup 2,1 procenta. Po novém průzkumu mínění agentury Survation ale libra oslabila a dolar získal díky vystoupením Yellenové a šéfa Evropské centrální banky Maria Draghiho. Oba poukázali na značné nejistoty na trzích a v ekonomice, což podpořilo měny považované za bezpečné investice.
Libra ke konci dne oslabila o 0,5 procenta na 1,4622 USD. Euro proti dolaru kleslo rovněž o půl procenta na 1,1250 USD. Dolarový index, který měří hodnotu měny ke koši šesti měn, posílil o 0,4 procenta.