Ryan se tak připojil k názoru mnoha republikánských zákonodárců, kteří se ohradili proti nedávnému stanovisku prezidenta Baracka Obamy, že Británie bude stát na \"konci fronty\" při obchodních jednáních. Obama takto varoval v dubnu Brity, aby v referendu nehlasovali pro odchod z unie. Většina se ale ve čtvrtečním plebiscitu vyslovila pro odchod Británie z EU.
Dohody o volném obchodu vyžadují schválení oběma komorami amerického Kongresu. Ryanovi republikáni momentálně kontrolují většinu jak ve Sněmovně reprezentantů, tak v Senátu.
Zastánci smlouvy TTIP, vyjednávané od poloviny roku 2013, tvrdí, že oběma stranám přinese zrychlení hospodářského růstu. Některé země EU ale mají proti dohodě námitky, bojuje proti ní také řada aktivistů a dalších skupin - mimo jiné kvůli netransparentnosti a možným dopadům na zemědělství a životní prostředí.
Někteří obchodní experti se domnívají, že uzavření TTIP se s odchodem Británie z EU zpozdí o celé roky. Vzniká tu ale podle nich i příležitost uzavřít separátní dohodu s Londýnem.