Podle Kopřivy soud rozhodl ve prospěch žalobce, protože stále považuje IP banku za banku, narozdíl od České národní banky. V případě, že se koná valná hromada banky, je povinností požádat o souhlas s jejím konáním ČNB. ČNB však IP bance sdělila, že ji za banku nepovažuje a tudíž souhlas nepotřebuje. "Rozhodnutí soudu tak zpochybňuje všechny učiněné kroky představenstva společnosti, kteří byli na valné hromadě voleni," dodal Kopřiva.
Za banku považuje IP banku i bývalý vlastník IPB finanční skupina Nomura. Mluvčí Nomury Jiří Hrabovský loni po valné hromadě ČTK řekl, že pokud by IP banka byla bankou, měla být valná hromada svolána a měla se konat podle zvláštních pravidel, které stanoví zákon o bankách. "To se nestalo, a proto soudně napadneme konání valné hromady a její výsledky," dodal Hrabovský.
Změnu jména finančního ústavu nařídila ČNB, protože společnost neposkytovala bankovní služby a neměla bankovní licenci. Na webových stránkách ČNB je vedena jako bývalá banka působící již jen jako akciová společnost bez bankovní licence.
IP banka je od loňského února v konkurzu, a tak má ve společnosti rozhodující slovo správkyně konkurzní podstaty Lenka Dušková. Pravomoci členů představenstva a dozorčí rady jsou omezené. Věřitelskému výboru IP banky dominuje podle tisku Nomura, původní vlastník IPB. ČSOB, která protestuje proti samotnému konkurzu IP banky a dokonce proti němu podala trestní oznámení, ve věřitelském výboru není.
IP banka vede proti státu a ČSOB několik soudních sporů, které souvisejí s krachem IPB. IP banka požaduje několik desítek miliard korun a zrušení prodeje IPB.