Dow Jonesův index průmyslových akcií zpevnil o 13,85 bodu a den uzavřel vyšší o 0,13 procenta na úrovni 10.697,59 bodu. Naopak index technologického trhu Nasdaq Composite si 1,34 bodu odepsal a den uzavřel nakonec se ztrátou v rozsahu 0,06 procenta na úrovni 2219,91 bodu.
Index Nasdaq se v úterý ocitl na čtyřletém maximu, ve středu ale klesal a vedle drahé ropy byly důvodem k oslabení i výsledky některých firem. Asi o 1,5 procenta klesly akcie Oracle, což mělo na vývoj indexu také nepříznivý dopad. Pokles akcií byl reakcí na spekulace, že se Oracle chystá převzít indickou firmu i-flex.
Cena americké lehké ropy se ve středu zvýšila na nový rekord 62,50 USD, později ale směr vývoje otočila a klesla. Za poklesem byl nečekaný růst zásob v amerických skladech, které se zvýšily o 200.000 na 318 milionů barelů. Trh čekal, že zásoby o 1,6 milionu barelů klesnou.
"Teď se dostavila pauza, vzhledem k nejistotě kolem cen ropy. Po skvělém měsíci, který akcie v červenci měly, je pauza i výběr zisků v pořádku. Myslím, že by se toho investoři neměli obávat," řekl hlavní investiční analytik ve společnosti McDonald Financial Group John Caldwell.
Levnější ropa je pro firmy obvykle dobrou zprávou, protože z nich snímá tlak na růst nákladů. Naproti tomu pokles cen ropy se odráží v poklesu akcií ropných firem, jako jsou Conocophillips anebo Exxon Mobil. Pokles Exxonu se tak odrazil na poklesu Dow Jonesova indexu, v jehož bázi je zastoupen.
Na devizovém trhu se třetím dnem v řadě snižoval kurz dolaru, převážně kvůli prolomení technických úrovní, což vytáhlo kurz eura. To se vymanilo ze čtyřtýdenního pásma a nakonec vůči dolaru vystoupilo na nejvyšší úroveň za dva měsíce. Dolar ke švýcarskému franku klesl na šestitýdenní minimum.
V závěru obchodování se dolar k euru prodával v kurzu 1,2335 USD a výrazně tak oslabil z předchozích 1,2192 USD, kde byl o den dříve. Na paritě s japonským jenem klesl na 111,04 ze 111,38 JPY, zatímco euro proti jenu zvýšilo svůj kurz na 136,98 z předchozích 135,83 JPY.