Pokud by se nebral v úvahu vliv kurzových změn, tržby by se o 0,6 procenta zvýšily. Analytici v anketě agentury Reuters čekali, že Ahold bude mít tržby 10,49 miliardy eur.
Ahold generuje zhruba 70 procent tržeb na americkém trhu, kde vlastní obchody Stop & Shop, Giant a Tops. Kromě toho tam vlastní i cateringovou společnost U.S. Foodservice, kvůli které se v roce 2003 dostal do existenčních potíží.
Čisté tržby v obchodech Stop & Shop/Giant-Landover vzrostly o čtyři procenta na 3,8 miliardy dolarů, zatímco čisté tržby obchodů Giant-Carlisle/Tops klesly o 1,6 procenta na 1,5 miliardy dolarů. Za poklesem stojí především odprodej 198 obchodů, oznámil Ahold v tiskové zprávě.
Ahold v tomto týdnu oznámil, že převezme všechny obchody sítě Julius Meinl v České republice. Je to pro něj první nákup od roku 2003, kdy vyšel najevo skandál v U.S. Foodservice. Management tam nadhodnotil zisky zhruba o 970 milionů eur, což si vyžádalo změny na řídících postech.
Výkonný ředitel Aholdu Anders Moberg v červenci dokončil program prodeje aktiv, jehož smyslem je snížit celkové zadlužení. Ahold se nyní potýká s nejobtížnějšími podmínkami v USA, převážně kvůli silné konkurenci. Tržby v U.S. Foodservice během čtvrtletí klesly o 2,7 procenta na 4,3 miliardy dolarů.
Lépe se Aholdu vedlo na domácím trhu, tedy v Nizozemsku. Jeho řetězci Albert Heijn tam vzrostly tržby o 4,9 procenta na zhruba 1,5 miliardy eur. Skandál v USA postavil Ahold na pokraj bankrotu a firma od té doby výrazně zlepšila vnitřní kontrolu.
Ahold vstoupil do České republiky v roce 1991. V lednu 2003 spojil síly sesterských společností v České republice, Polsku a na Slovensku a vytvořil organizace Ahold Central Europe. Loni měl obrat 1,68 miliardy eur (asi 50,4 miliardy korun). V celé střední Evropě Ahold zaměstnává zhruba 25.000 lidí, z toho 13.000 v České republice.