V seznamu, který je veřejně přístupný, se podle deníku každý může například dočíst, že pan Karel pracuje v jednom pražském supermarketu jako prodavač a bere 7300 korun hrubého. Supermarket, kde pracuje, skončí do konce roku.
Jak MfD upozorňuje, jeho plat není nijak neobvyklý. Ze seznamu vyplývá, že prodavači berou nejčastěji kolem osmi tisíc korun, stejně tak pokladní. Vedoucí pražské prodejny si přijde na 18 až 19 tisíc korun hrubého.
I když se to samotným zaměstnancům nemusí líbit, Úřad na ochranu osobních údajů říká, že se zveřejněním jmen a výdělků problém není. "Se stížností na podobnou věc se však úřad nesetkal," cituje MfD jeho mluvčí Hanu Štěpánkovou.
"Dle mého názoru je nutné, aby ve smlouvě (o prodeji podniku) byl předmět prodeje popsán podrobně, a to v tomto případě včetně seznamu zaměstnanců a spojených nákladů," řekl MfD Petr Šíma ze společnosti NS Group, která 28 prodejen Meinlu oceňovala.
Julius Meinl odmítl na otázky spojené se zveřejněním platů svých zaměstnanců deníku odpovědět.
Je možné, že do konce roku budou zveřejněny i údaje o zaměstnancích 67 prodejen, které Meinl před měsícem prodal Aholdu, poznamenává MfD s tím, že údaje o platech patří k těm nejvíce citlivým a dvojnásob to platí u obchodních řetězců.
Rakouský Julius Meinl je první řetězec, který český trh opouští. V úterý firma oznámila, že prodá i svých devět obchodů na jihu Polska britské společnosti Tesco.