Unipetrol vymazal většinu úterní ztráty a zpevnil o 3,12 procenta na 193,09 koruny. Polský majitel petrochemického holdingu PKN Orlen požádal Komisi pro cenné papíry o svolení vykonávat hlasovací práva v Unipetrolu, která ztratil nesplněním podmínek pro výkup akcií od menšinových podílníků. Komise si vyžádala od PKN také doplnění druhého a vylepšeného cenového návrhu na 135 Kč na akcii.
Podruhé za sebou byla jedním z tahounů burzy dosud nenápadně obchodovaná mediální společnost CME, jejíž akcie vyrostly o 1,92 procenta na 1275 korun povzbuzené zájmem investorů na domovském americkém trhu Nasdaq. Od červnového příchodu cenných papírů majitele nejsledovanější domácí televize Nova to byl nejvyšší kurz.
Na nejsilnější cenový závěr v historii stoupl i elektrárenský ČEZ, jenž si polepšil o 1,15 procenta na 570,8 koruny. Makléřská firma Patria Finance výrazně zvedla ohodnocení akcií ČEZ na 639 korun, konkurenční obchodník Wood & Company naznačil zvýšení ocenění u ČEZ na 638 korun. Analytiky obou brokerských domů k tomu vedl prudký růst cen elektřiny v příštím roce.
Někteří obchodníci ale připomínají, že vzestup akcií se děje za slabých obchodů. "Obchodování na pražské burze je poslední obchodní seance o pár objednávkách, které dokáží někdy mohutně posunout kurzy," upozornil Eduard Tesař ze společnosti Cyrrus. Celkové obchody s akciemi sice vzrostly na nejvyšší hodnotu za osm dnů obchodování 2,8 miliardy korun, letos to ale byl podprůměrný výkon.