Ze čtyř středoevropských zemí dali Češi své ekonomice relativně nepříznivější hodnocení. Obecně ale podle CVVM převaľují kritické názory nad příznivým míněním. Kromě 12 procent spokojených v Česku povaľuje 41 procent ekonomiku za špatnou a 46 procent ji charakterizuje jako "ani dobrou ani špatnou". V lednu 2003 ji za špatnou označilo 49 procent dotázaných a 43 procent zaujalo neutrální postoj.
O něco hůře ekonomickou situaci hodnotí Maďaři, u kterých se podíl kritických vyjádření blíľil jedné polovině (48 procent), zatímco pozitivní hodnocení uváděl v průměru pouze jeden člověk z dvaceti. Více neľ polovina nespokojených se stavem domácí ekonomiky se objevila na Slovensku i v Polsku.
Obyvatelé všech čtyř zemí se téměř shodují v odhadu nejbliľšího ekonomického vývoje. Většina očekává, ľe se situace nezmění. V kaľdém státě však zhruba pětina lidí očekává zlepšení. Nejoptimističtější jsou přitom Češi.
Průzkum CVVM rovněľ odhalil, ľe Češi jsou také nejspokojenější s ľivotními podmínkami svých domácností. Zhruba třetina Čechů je povaľuje za dobré, v Maďarsku takto smýšlí 12 procent lidí, v Polsku 26 procent a na Slovensku 20 procent lidí.
Proti předchozímu průzkumu CVVM z února 2004 znatelně přibylo Čechů, kteří pociťují nedostatek peněz na zdravotní péči, zdravotní pomůcky a léky. Zatímco loni v únoru pociťovalo nedostatek peněz 34 procent dotázaných, letos v červenci to bylo jiľ 40 procent.
Průzkumu CVVM se na přelomu června a července zúčastnilo 1069 Čechů starších 15 let. Srovnatelné průzkumy se uskutečnily také na Slovensku, v Polsku a v Maďarsku.