Dow Jonesův index průmyslových akcií klesl o 21,97 bodu a den uzavřel slabší o 0,21 procenta na úrovni 10.459,63 bodu. Podobně index technologického trhu Nasdaq Composite si odepsal 4,19 bodu a obchodní den zakončil nakonec poklesem v rozsahu 0,19 procenta na 2147,90 bodu.
Automobilka General Motors v srpnu prodala na americkém trhu o 16 procent méně automobilů než před rokem. Vedení podniku dává nepříznivý stav do souvislosti s chováním spotřebitelů, kteří v předchozích měsících využili pobídek k nákupu a v srpnu už neměli o auta zájem. Akcie automobilky klesly o 3,5 procenta.
V růstu naopak pokračují akcie energetických společností. Velký zájem je hlavně o servisní podniky, které dodávají zařízení k těžbě ropy a provádějí průzkumné práce před započetím vrtů. Mimořádně silný růst už několik měsíců zažívají akcie rafinerií, o které je v poslední době stále větší zájem.
Ve čtvrtek ukončily proces fúze rafinerie Valero Energy a Premcor, čímž vznikne největší nezávislý zpracovatel ropy v Severní Americe. Nástupnický podnik ponese název Valero Energy. Zvyšují se ale i ceny akcií těžebních společností, a tak zpevnily akcie Exxon Mobil, Occidental Petroleum i dalších.
Na devizovém trhu klesá dolar, protože trh se obává, že by americká centrální banka mohla předčasně ukončit cyklus zvyšování úrokových sazeb. To by byla pro dolar špatná zpráva, protože jeho kurz se zvyšuje především díky očekávaní, že úrokové sazby nadále porostou a budou atraktivitu dolaru zvyšovat.
"Na zranitelnosti dolaru se teď dá celkem snadno vydělat a my jsme zaznamenali, že trh toho také beze zbytku využívá," řekl k propadu kurzu dolaru viceprezident oddělení devizových obchodů ve finančním ústavu Erste Bank v New Yorku Joe Francomano.
V závěru obchodování se dolar k euru prodával v kurzu 1,2488 USD a dále tak oslabil z předchozích 1,2337 USD, kde byl ve středu. Na paritě s japonským jenem klesl na 109,89 z předchozích 110,67 JPY, zatímco euro vůči jenu zvýšilo svůj kurz na 137,25 ze 136,55 JPY.